10 визначних місць Праги, які варто відвідати

0
7606

прагаСеред столиць Європи Прага займає особливе місце. Вона притягує, заворожує і манить до себе. Встояти перед магією краси Собору Святого Вітта, Карлова моста, затишком і багатовіковими традиціями кав'ярні Slavia неможливо. У столиці Чехії є 10 прекрасних місць-пам'яток, відвідування яких дозволить в повній мірі випробувати чарівну привабливість столиці Чехії.

Злата вуличка

Приїхавши в Прагу, практично відразу потрібно відправитися на Злату вуличку. Немає нічого приємнішого, ніж прогулянка по тісній вуличці, так добре зберегла дух Середньовіччя. Перекази свідчать, що в епоху лицарів це місце називали «Чорною дірою». У двоповерхових будинках жили і рухали науку одержимі думкою про філософський камінь чорнокнижники і алхіміки, яких вважали чаклунами і покровителями зла. Але історики це заперечують, стверджуючи, що спочатку ця вулиця називалася Златніцькою. Домовласниками були прості чеканники, які поповнювали королівську скарбницю золотими монетами. Сьогодні вулиця по-справжньому Злата: вона давно стала величезною сувенірною лавкою, щоб потрапити сюди, потрібно купити квиток за 40 крон. До речі, якщо вам потрібна буде компанія, то виможете замовити escort in Prague.

Музей легенд і привидів

Такого зібрання нечисті всіх мастей немає більше ніде в світі. Тут «оживає» тисячолітня історія міста з її легендами, переказами, забобонами. Музейні примари «зібрані» в самому відповідному для них місці - будинок 14 століття будівлі напевно пам'ятає багатьох з них. Тут бродить дух винахідника Астрономічного годинника, якому викололи очі, щоб він не зміг більше працювати. Його сусід - добродушний водяній Кабоурек, який любив бути завсідником пивних. Всіх дивних мешканців Музею (привидів) не перелічити, краще прийти і подивитися.

Ринок Хавель

Це мекка для всіх іноземців. Найдавніша торгова площа, відкрита ще в 14 столітті, вирує ринковими пристрастями. Століття тому тут купували різного роду харчі, сьогодні це місце численних подарунків і сувенірів. Щодня, без вихідних і свят, торговці пропонують випробувати свою уяву і гаманець. Тут можна купити будь-яку приємну дрібницю на згадку про поїздку для себе або своїх близьких. До Різдва площу прикрашають мільйонами вогнів, і вона стає казково прекрасною.

Карлов міст

Ця споруда - одне з сучасних чудес світу. Міст об'єднує райони Мала Страна і Старе Місто. Відомо, що перший камінь у фундамент будівництва був закладений рано вранці, в 5:31, 9 липня 1357 року королем Карлом IV. Магічна цифра (1-3-5-7-9-7-5-3-1) шість з гаком століть змушує жителів Праги вірити, що всі бажання, якщо їх згадати, переходячи Карлів міст, зупинившись біля пам'ятника Яну Непомуцького, обов'язково збудуться.

Кав'ярня Славія

Цей заклад бачив на своєму віку багатьох відомих діячів. З давніх-давен тут збиралися кращі люди свого часу. Старовинний витончений кришталь, важкі столи з мармуру, меблі часів королів дозволяють думати, що століття не владні над традиціями. Навіть знаменита картина «Любитель абсенту» ціле століття висить на тій самій стіні, де її повісив автор. Абсент сьогодні менш популярний, але тут його можна спробувати, замовивши чашечку фірмової кави «Slavia». Коштує він, правда, 5 доларів, але ціна виправдовує очікування.

Собор святого Віта

Храм зводили без малого 700 років, він увійшов в історію як найвідоміший довгобуд. Сьогодні - це резиденція Празького архієпископа і головний собор столиці. Щоб оглянути храм, королівську усипальницю, розташовану в ньому, буде потрібно кілька годин. Пишність готичної архітектури, вітражі, які можна порівняти з творами мистецтва, особлива атмосфера намоленного місця ще довго будуть розбурхувати пам'ять мандрівника. Багато хто стверджує, що ввечері, вийшовши з храму, можна відчути, що зараз вік так п'ятнадцятий. Перевірити справедливість цього твердження дуже легко: треба просто побачити собор своїми очима.

Пивна «У Медвідку»

Цей ресторан і пивоварня входить в п'ятірку лідерів виробництва пива. Власники пивною стверджують, що вперше улюблений напій був зварений ще в 1400 році. Багатовікові рецепти дають свій результат: X-Beer від Яна Шургайнца і Ладислава Веселі відомі не тільки жителям Праги, а й далеко за її межами.

Старомістська площа

Тут відбувалися і відбуваються найбільш значущі в житті Праги і Чехії події. Коронація королів, оприлюднення королівських указів, публічні страти та інші епізоди роблять цю площу історичним центром столиці. Тут знаходиться відомий Празький Орлой - куранти, за якими чехи перевіряють час. Тут же розташований відомий Тинський костел - його фотографії традиційно прикрашають чеські листівки. Тут же розташована символічна «нульова точка» - саме звідси починаються численні екскурсії по європейській столиці.

Тинський костел

Це найвідоміше для всіх туристів-паломників місце. Храм Діви Марії відомий всьому світу. Тут похований Тихо Браге, який був придворним астрономом імператора Рудольфа II.

Кіностудія Barrandov Studios

Це сама найстаріша в світі кіностудія, яка була створена на початку 20 століття. Проектувальники хотіли створити чеський «Голлівуд», і це у них цілком вийшло. Баррандови скелі дуже схожі на відомі голлівудські пагорби. У знімальних павільйонах цієї студії знімали третину світових блокбастерів. Серед них «Місія нездійсненна», «Хроніки Нарнії». Квиток на екскурсію вільно продається в будь-якому турагентстві, побачити костюми героїв відомих фільмів, підглянути «кухню» телевізійних зйомок - цю можливість упустити не можна.

Прага - це унікальне місце. Опинившись тут, мимоволі згадуєш історичні романи і відчуваєш себе героєм середньовічної саги.

Автор: Мир переводов
ОЦЕНИТЬ НОВОСТЬ
5 (голосов: 200)

Интересное по теме:

больше новостей

Комментарии:

ВВЕРХ